Blog

Live video

30.11.2016

V současné době je video jednou z neúčinnějších forem propagace. Proto i Facebook přišel s novým druhem videa a to Facebook Live. Facebook Live se těší velké oblibě, každý jej chce vyzkoušet.

Prostřednictvím živého nahrávání a automatického odesílání nemusíte na daném školení, akci či vystoupení přímo být. Přesto můžete sledovat veškeré dění do detailu online a sdílet tak vzácné chvilky s vašimi přáteli. Stačí k tomu jen přístup k Facebooku z vašeho smartphone a můžete vysílat.

Jak na to? Není to nic těžkého. Stačí si spustit aplikaci Facebook a vybrat si možnost živé vysílání ve volbě příspěvku.

Ačkoliv je ovládání a samotné nahrávání velice intuitivní, tak se vaše vysílání nemusí stát hitem. Dokonce se může stát, že nebude nikoho zajímat. Co s tím udělat? A jak tomuto stavu předcházet? V podstatě existují tři hlavní důvody, proč lidé nemají o Live video zájem.

 

Žádné zaměření

S improvizací tady moc daleko nedojdete. Improvizují herci a komici při zábavných vystoupeních, když ztratí nit. Ale pro streamovaní videa je vám to k ničemu. Někdy může improvizace fungovat, ale nebude se jednat o konzistentní výsledek a zaručeně se vám to nepovede pokaždé. Pokud chcete Live video využívat k propagaci, vyplatí se vám plánovat.

Mnoho videí sice nemá jasně vymezenou strukturu, ale přesto dokáží někteří uživatelé přilákat své publikum tím správným obsahem. Stačí se jen zamyslet a důkladně znát svou cílovou skupinu. Všemožná představení, projevy, výukové programy či koncerty se přímo nabízejí ke streamování. Ukažte ostatním něco, co neznají nebo zajímavou akci, na které zrovna jste a jistě neprohloupíte.

Nabídnutím unikátního a hodnotného obsahu si vytvoříte publikum, které se bude těšit na vaše další a další vysílání. Pravidelností živého vysílání navíc přimějete své fanoušky netrpělivě vyčkávat na vaše nová videa, o která se jistě rádi podělí se svými přáteli. Tak se budou vaše videa šířit jako lavina a vaše propagace růst.

Špatné připojení a nekvalitní video

Stále více a více uživatelů se zajímá pouze o videa ve stále vyšší kvalitě. Nikdo neví, kdy se tento trend zastaví. S rostoucím zájmem o kvalitu videa roste náročnost jejího zpracování. Vzhledem k tomu, že Live videa se nahrávají přes mobilní telefon, tak kvalita závisí přímo na kvalitě samotného smartphone.

Kvalitní připojení k internetu je nedílnou součástí vysílání. Při špatném nebo přeskakujícím internetovém připojení se často stává, že videa nikdo nesleduje nebo nemají takovou sledovanost, jak by se očekávalo. Sekající se a přeskakující záznam nechce vidět nikdo.

Klesající kvalita Live videa a ztráta připojení k internetu je tím nejhorším, co vás může potkat. Uživatelé sledující takové video jsou frustrovaní a je pravděpodobné, že úplně ztratíte jejich přízeň. Nejspíš se na video ani nedodívají do konce. Natož, aby vaše Live videa ještě vůbec kdy sledovali. Klíčová je kvalita zvuku a obrazu videa, zejména pak v případě streamovaného představení.

Čím vyšší kvalitu zvuku a obrazu budete mít, jakožto i stabilní připojení k internetu, tím více sledujících a fanoušků budete prostřednictvím Live videa získávat.

Chybějící interakce s uživateli

V současné době je stále důležitější budování vztahů k zákazníkům, fanouškům a sledujícím. Právě Live video s kvalitním obsahem je tou pravou pohnutkou k upevnění vztahů.

Komunikace na sociálních sítích, sdílení videí a připomínání nového videa není nic světoborného. Ale význam to má obrovský. Mnoho uživatelů právě připomenutí uvítá. Nemyslím tím samozřejmě bombardování informačními posty. To není vhodná cesta. Ale smysluplná propagace nikdy neuškodí a v oblasti Live videa zejména.

Cílením na vhodnou skupinu uživatelů vám přinese ovoce. Budování kladných vztahů a propagace je v současnosti nezbytnost. Tweetujte o tom na Twiteru, přidávejte Like na FB či sdílejte na Instagramu. Zkrátka všude tam, kde se nachází vaše publikum.

 

Facebook Live video je v současné době velmi oblíbeným a stále se rozrůstajícím druhem propagace. Plánování obsahu Live videa by mělo patřit k jejím základním krokům. Správný obsah dodaný tomu správnému publiku v nejvyšší možné kvalitě vám zajistí úspěšné sdílení a sledování na sociálních sítích.