Blog

Nový článek aneb kde vzít inspiraci

14.12.2016

Už se vám někdy stalo, že si sedíte před klávesnicí a chcete obohatit svůj blog novým článkem? Ale ani za nic vás nemůže napadnout téma, o kterém psát. Co dělat? Chytáním za hlavu ani bušením pěstí do klávesnice zcela jistě nic nevyřešíte. Jedině si tak rozbijete svůj oblíbený laptop. Raději vyzkoušejte některou z ověřených technik.

1. Nepropadejte panice

Vždyť o nic nejde, že vás zrovna teď nic nenapadá. Vaši fanoušci si určitě rádi počkají na váš úžasný článek. I když na něj budou čekat o trochu déle než obvykle. Svět se nezboří a vás ve stresu a panice stejně nic kloudného nenapadne.

2. Sledujte aktuální dění

Víte, kde se co šustne a co je nového? Čas od času se hodí zjistit si aktuality a novinky. Kromě toho, že se můžete něco nového dozvědět a přiučit se, tak vás klidně může trknout téma vašeho nového článku. Dokonce nemusíte ani pročítat celé články. Někdy jednoduše stačí titulek! Povedlo se?

3. Inspirujte se od ostatních

Pokud vás stále nic nenapadá, nezoufejte! Mrkněte se po inspiraci na blogy ostatních logerů. Však se nechystáte jejich články kopírovat! Většinou právě na stránkách „kolegů“ vás napadne, o čem psát. A kolikrát je to i úplně jiné téma, než na které jste zrovna narazili.

Je obrovský rozdíl mezi inspirovat se a článek zkopírovat a následně publikovat! Na to si dávejte skutečně velký pozor, nevyplatí se vám to a navíc je to vlastně krádež!

4. Neseďte jen doma na zadku

Pro vyčištění hlavy je nejlepší metou sport. Sportujte a uvidíte, že se budete cítit o poznání lépe! Nejen, že to prospěje vašemu zdraví, ale zároveň si psychicky odpočinete a budete se cítit svěže. S čistou hlavou se pak hned lépe přemýšlí a pracuje.

5. Pusťte si film

Spoustu inspirace můžete získat i sledováním filmů a dokumentů z různého prostředí. Kolik filmů z marketingového prostředí jste už viděli? Skutečně žádný? Nyní je ta správná chvíle!

6. Bavte se s přáteli

Zvedněte svůj zadek od monitoru počítače, ten nikam neuteče! Zavolejte kamarádům a vyrazte ven na procházku nebo párty. Bavte se! Povídání s kamarády vám pomůže nemyslet na vlastní problémy. Nebo se můžete svěřit a třeba vás kamarádi inspirují. Vůbec nejlépe se píše o věcech, na kterých vám záleží a ke kterým máte vztah.

 

Nezáleží na tom, kde a jak rychle vezmete inspiraci. Důležité je relaxovat a nechat myšlenky jen tak plynout. To pomůže vždycky. Někdy můžete téma hledat několik dní, jindy týdnů. A pak jsou chvíle, kdy vás napadne hned 5 témat najednou. V tom případě neleňte a dobře si je všechny poznamenejte, ať je do příštího článku nezapomenete!

Doufám, že teď už své téma máte! Tak honem do práce! Důležité je mezi psaním odpočívat, váš mozek to potřebuje!