Blog

Video marketing

07.03.2017

Současným digitálním světem hýbe content marketing. Mnoho firem pečlivě pracuje s hodnotným obsahem a propaguje své značky pomocí příběhů. V případě, že je váš příběh skutečně poutavý a zajímavý, můžete s ním vcelku jednoduše budovat síť svých fanoušků a followerů.

Jak ale nejlépe svůj content sdělovat? Nejefektivnější formou sdílení silného příběhu je právě video.

Doba, kdy výroba videoreklamy stála miliony a mohli jsme ji vidět jen v televizi, je již za námi. Nyní nabízí výroba videa úplně jiné možnosti. Nejen, že se již nepohybuje v milionech, ale také je mnohem více možností, jak video vytvořit a následně sdílet. Také míst, kde se s videem setkáváme, je stále více – téměř všude na internetu.

Promyšlený koncept je základ kvalitního videa. Samotné video je pak už věc druhá. I nekvalitní video dokáže zázraky, zejména pokud má smysluplný a promyšlený koncept.

První, co by měli sledující vidět je vaše logo a mělo by to být nejlépe v prvních pěti vteřinách. Máte tedy celých pět sekund, kdy můžete potenciální zákazníky získat na svou stranu.

Silný příběh je parádní příležitostí, jak zaujmout cílovou skupinu. Pokud navíc do videa obsadíte slavné osobnosti, shlédne video mnohem více oslovených, než kdybyste tam dali nějakého komparzistu.

Vybírejte takovou slavnou osobnost, která se k vaší značce hodí, která má stejné hodnoty a vystupování. Správně zvolenou celebritu pak budou fanoušci a zákazníci ztotožňovat s vaším brandem. Výběr celebrity tedy nenechávejte náhodě.

Nejúspěšnější videa vždy obsahují hudbu. Volte raději hudbu rytmickou a svižnější, která podtrhne celé sdělení. Pomalá a meditační hudba ve videu navozuje sice pohodu a klid, ale většina lidí taková videa přeskakuje.

Je dobré zmínit ve videu také název brandu. Umístění loga v prvních pěti vteřinách nemá takovou sílu, jako když se oba prvky protnou. Čím více smyslů můžeme při sledování videa zapojit, tím lépe. Člověk si totiž nejlépe pamatuje to, co si dokáže představit.

Příkladem může být reklama třeba na kávu. Já osobně kávu miluji a spojuji si ji s pohodou. Když vidím reklamu na kávu, představím si, jak káva voní, jak chutná, jak se při tom cítím či jak držím šálek horké kávy v ruce. Zkrátka pokud je video zpracováno dobře, tak by to mělo v cílové skupině vyvolávat pozitivní pocity, které si s produktem či značkou spojují.

Na závěr nezapomeňte přidat výzvu k akci. Video by mělo jednoznačně směřovat k určité akci, kterou má sledující po zhlédnutí videa udělat. 

Tak hurá na videa a dobývejte svět digitálního marketingu. Na online světe se mi líbí, že co platilo včera, může být dnes jinak. Stejně tak tyto tipy mohou některému brandu stačit, jiný bude muset něco přidat nebo naopak ubrat.

Každému zkrátka funguje něco jiného. A vy to nezjistíte jinak, než že budete testovat vaše videa na cílové skupině a upravovat a upravovat, než bude vše podle vašich představ.